KURUMSAL

Son yıllardaki üstün ihracat gücüyle Türkiye’yi silah sanayiinde bölgede ve tüm dünyada lider konuma getiren ve bulunduğu sektör içinde diğer şirketlerden ayrışan köklü bir markadır. Şirketin hem iç pazarda hem yurt dışı pazarlarda gördüğü yoğun ilgi, katlanarak artan satış adetleri ile birleştiğinde sağlıklı büyümeyi sürdürebilmek adına yeni yatırımlar yapması ve kararlar alması kaçınılmaz olmuştur. Şirket, bu yoğun talebi karşılamak ve ürünleri modern ihtiyaçlara uygun şekilde, yeni nesil harp teknolojileri ile donatabilmek için Giresun’da yeni bir üretim üssü kurmuştur. Bu üretim üssü yaklaşık 100Milyon TL’lik yatırımla 20.000 m2lik alan üzerinde faaliyete geçmiş ve tüm silah markalarını çatısı altında buluşturmuştur. Bu üssün yakın zamanda bölgenin savunma sanayii üretim üssü haline dönüşmesi beklenmektedir. Üretim kapasitesinin yükseltilmesiyle gelecek büyümenin bir diğer kaçınılmaz gerekliliği de hedef pazarlara odaklanma sorumluluğu olmuştur. Şirket bu sebeple yurt dışı hedef pazarlardaki müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurup, bu pazarlarda Girsanmarkalı ürünler ile rekor satış rakamları yakalamaya devam edecektir. Yurt içinde ise şanlı Türk ordusun ve Türk polisinin yıllarca gururla kullandığı efsane tabanca markası YAVUZ’u, yenilenmiş model gamı ile Türk tabanca sevdalıları ile buluşturmaktadır. Ordumuzun ve kolluk kuvvetlerimizin bünyesinde uzun yıllar boyunca yüksek atış performansı ve sorunsuz kullanımıyla efsane olmuş YAVUZ silahları en yeni teknolojiler ile donatarak modernize edilmiştir.

MİSYONUMUZ

Ülkemizin silah sanayi sektörünün gelişmesini, üst düzeyde verimliliği sağlayacak şekilde üretim yapılmasını ve bu doğrultuda yeni istihdam ortamının yaratılmasını sağlamaktır.
 

VİZYONUMUZ

Günümüz teknolojisini, uzman mühendis ve teknisyen kadromuzla en iyi şekilde kullanarak, müşteri memnuniyetini sağlayarak ve hedeflerimiz doğrultusunda kaliteli ürünleri imal ederek piyasaya sunmaktır.
 

HEDEFLERİMİZ

Müşteri istek, şikayet ve önerilerini kayıt altına alıp olumlu sonuçlar elde ederek, üretim kalitesini artırıp yeni modeller imal etmek, yurtiçindeki pazar payımızı artırıp yurtdışı pazarına girerek üst seviyelerde Türk silah sanayisi olarak yerimizi almak ve ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamaktır. Ayrıca GİRSAN, dünya silah üreticileri ile rekabet edebilme yeteneklerini en üstün seviyeye çıkararak, dünya devi silah üreticileri arasında yer almasını sağlamaktır.

Giresun Bulancak Organize Sanayi bölgesinde 20.000 metrekarelik alan üzerinde 10.000 metrekare kapalı alana sahip üst düzey endüstriyel donanımlarda yeni bir fabrika binası inşa etmiştir.

Girsan AŞ. olarak kaliteli tabanca ve tüfek üretimi, yeni ürün tasarımı yapan ve gelişimine katkıda bulunan; silah sektöründe lider bir kuruluş olmak için işlerin kaliteden ödün vermeden zamanında ve istenen şartlarda yapılmasını sağlamak, personelin sürekli eğitimi ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde gerçekleştirmek ve kalite yönetim sistemini sürekli iyileştirmek kalite politikamızdır.